Dark Light RPG BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dark Light RPG BG Forum


 
ИндексPortal*Последни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Гласувайте за форума!
Гласувай за мен в BGTop100.com
BGtop
Гласувайте за моя сайт в БГ чарт
Tyxo.bg counter
BgTopWeb.com - Класация на Българските топ сайтове
Посетете новия ни форум!
Similar topics
    Latest topics
    » Имението на Ван дер Удсън
    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Icon_minitimeСъб Юли 02, 2016 3:48 am by Оливия О'Браян

    » Къщата в Сан Мориц
    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Icon_minitimeПет Юли 01, 2016 5:29 am by Майкъл

    » Апартаментът
    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Icon_minitimeВто Мар 08, 2016 9:25 pm by Деймън Кларк

    » Френското имения
    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Icon_minitimeПет Яну 10, 2014 8:03 pm by Дейвид

    » Мол
    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Icon_minitimeПет Дек 13, 2013 8:20 pm by Симон Кларк

    » Семейна консултация
    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Icon_minitimeПон Дек 09, 2013 9:07 pm by Деймън Кларк

    » Резиденция Тюдор
    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Icon_minitimeСъб Дек 07, 2013 9:34 am by Дейвид

    » Замъкът на Краля
    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Icon_minitimeНед Дек 01, 2013 12:59 pm by Амерал Венега

    » Коръб 1
    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 4:36 pm by Дейвид

    Top posters
    Деймън Кларк
    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Vote_lcap"Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Voting_bar"Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Vote_rcap 
    Амерал Венега
    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Vote_lcap"Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Voting_bar"Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Vote_rcap 
    Симон Кларк
    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Vote_lcap"Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Voting_bar"Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Vote_rcap 
    Дейвид
    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Vote_lcap"Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Voting_bar"Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Vote_rcap 
    Demon Of Passion
    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Vote_lcap"Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Voting_bar"Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Vote_rcap 
    Katherine
    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Vote_lcap"Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Voting_bar"Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Vote_rcap 
    Stefan_
    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Vote_lcap"Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Voting_bar"Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Vote_rcap 
    Майкъл
    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Vote_lcap"Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Voting_bar"Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Vote_rcap 
    Khal Drogo
    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Vote_lcap"Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Voting_bar"Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Vote_rcap 
    Алиса
    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Vote_lcap"Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Voting_bar"Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Vote_rcap 
    Free Counters
    Free Counters

     

     "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън

    Go down 
    АвторСъобщение
    Demon Of Passion
    Admin
    Admin
    Demon Of Passion


    Брой мнения : 475
    Reputation : 2
    Join date : 28.01.2011

    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Empty
    ПисанеЗаглавие: "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   Icon_minitimeВто Мар 22, 2011 1:10 pm

    Поредица "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"

    За автора

    Рик Риърдън е един от най-известните автори на фентъзи. За успеха му роля изиграва и фактът, че 15 години е бил преподавател и познава мисленето и настроенията на тийнейджърите. В България Рик Риърдън става известен като автор на първата книга от поредицата 39 КЛЮЧА. С романа "Похитителят на мълни" започва поредицата за Пърси Джаксън, отличена с множество награди, сред които и престижната "Марк Твен" за детска литература.

    Книгите

    Пърси Джаксън и боговете на Олимп е поредица от фентъзи романи от Рик Риърдън. Действието се развива в САЩ, но книгите са базирани на гръцката митология. Поредицата се състои от пет книги. Похитителят на мълнии, първата книга, е основа на филма Пърси Джаксън и боговете на Олимп: Похитителят на мълнии, който излиза в САЩ и Канада на 12 февруари, 2010.
    Главният герой е Пърси Джаксън, който открива, че е син на Посейдон, бог на моретата и земетръсовете. Той научава, че митичните същества от гръцката митология все още съществуват и винаги са съществували, включително чудовища, циклопи, емпузи, Титани и гръцките богове, включително 12-те Олимпийци, които живят на Олимп, който сега е на 600-ният етаж на Емпайър Стейт Билдинг. Пърси постоянно е нападан от чудовища, тъй като е син на един от "Големите трима": краля на боговете и бог на небето, Зевс, бога на морето, Посейдон и бога на Подземния свят, Хадес, които са сключили сделка след Втората световна война да нямат повече деца, защото са твърде силни и непредсказуеми. Пърси среща други млади полубогове, както приятелски така и неприятелски насторени, които също са процес на откриване на силите си.

    Похитителят на мълнии

    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   9789542704317


    "Ако си взел тази книга, защото подозираш, че и ти си като мен, по-добре я захвърли веднага. Повярвай в лъжите, които мама и татко са ти наговорили за раждането ти, и се опитай да живееш нормално. Да си син на божество е опасно. И страшно. Най-често води до смърт по особено жесток начин. Да не кажеш после, че не съм те предупредил..."

    Пърси Джаксън пак ще бъде изгонен от училище... от поредното училище. Непокорен, побойник, слаб ученик, той осъзнава, че не е като останалите деца, но искрено се старае поне малко да прилича на тях. Да, но обикновените момчета не са преследвани от чудовища и не изпаряват учителките си по математика.

    Морето на чудовищата

    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   9789542704720

    Пърси Джаксън не е обикновено момче. Той е син на бог и всякакви чудовища го преследват, за да го убият. Но това не е единственият му проблем. Най-неочаквано Пърси открива, че има брат – най-грозният, най-тромавият, най-страхливият дангалак в цялото училище. Двамата, заедно с Анабет, ще трябва да преодолеят куп неприятности и страхотии, да прекосят Морето на чудовищата, да попаднат на Острова на сирените, да се избавят от магиите на Цирцея и още много, много, преди да откраднат Златното руно...

    Ще се справят ли, или този път коварството на Кронос ще надделее?

    ***

    Сините ѝ очи се впиха в моите и изведнъж разбрах каква е била целта на намирането на Златното руно, на отравянето на дървото и на всичко останало. Кронос го беше направил, за да вкара нова фигура в играта – „нова възможност да контролира предсказанието“.

    Дори Хирон, Анабет и Гроувър, които би трябвало да се радват най-много от всички, бяха твърде смаяни и потиснати от мисълта какво можеше да означава това. А аз държах в обятията си девойката, която щеше да се превърне или в най-добрия ми приятел, или в най-злия ми враг.

    – Аз съм Талия – рече тя. – Дъщеря на Зевс.


    Проклятието на титана

    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   9789542705215


    С романа ПРОКЛЯТИЕТО НА ТИТАНА продължава вълнуващата история за приключенията на Пърси Джаксън. Но това ново приключение е започнало със страховито пророчество за смъртта на един от младите герои.

    ***

    "…Стоварих се на земята. Виеше ми се свят. Отворих очи, бях в краката на Артемида, която с последни сили едва крепеше небосвода на раменете си.

    – Бягай, момче! – изсъска тя. – Бягай!

    Атлас самодоволно пое към мен. Мечът ми го нямаше. Беше отхвръкнал настрани. След няколко секунди отново щеше да се появи в джоба ми, но тогава вече нямаше да има никакво значение. Щях да съм мъртъв. Люк и Талия се сражаваха с настървението на диви зверове, край тях трещяха мълнии и светкавици. Анабет лежеше на земята и се мъчеше да се освободи от белезниците на китките си.

    – Умри, геройче! – Атлас вдигна копието си, за да ме прониже."


    Битката за Лабиринта

    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   9789542705437

    Пърси Джаксън не очаква представянето му в поредното ново училище да е кой знае колко забавно. Но изненадващата му среща със стар познат, последвана от сблъсък с мажоретки демони и още един опит героят да бъде премахнат, превръщат ситуацията от лоша в чудовищна.

    ***

    Някакъв тип зад нас изшътка:
    – Млъкнете! Идва ред на мажоретките!
    – Здравейте! – извика в микрофона русокосата, с която се бях сблъскал на вратата. – Аз се казвам Тами, а до мен е Кели.
    Кели направи циганско колело.
    В този момент Рейчъл изпищя, все едно някой я бе убол с карфица. Няколко деца се обърнаха към нас и се подсмихнаха, но Рейчъл се взираше ужасено в мажоретките. Тами обаче изобщо не ѝ обърна внимание, а заговори за страхотните занимания, които предлага училището.
    – Бягай! – изсъска Рейчъл. – Веднага!


    Последният олимпиец

    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   9789542705628

    Кой е последният олимпиец? Какво се случва, когато помолиш за помощ армия от света на сенките? Какво има да си кажат баща и син, които десетки години са били разделени? А какво ще признаят един на друг Пърси, Анабет и Рейчъл? Какво е приятелството? Какво е предателството? Какво е прошката? Какво е любовта?

    Историята на Пърси Джаксън и неговите приятели продължава с невероятни приключения и битки, с нови, неочаквани съюзници и с нови, още по-силни врагове.

    ***

    – Защо го направи? – попита Клариса, която беше положила главата на Силена в скута си.
    Дъщерята на Афродита се опита да преглътне, устните ѝ бяха изсъхнали и напукани.
    – Ти… отказа. Останалите… щяха да последват само теб.
    – И затова си откраднала моята броня! – възкликна смаяно Клариса. – Изчакала си с Крис да застанем на пост, задигнала си бронята ми и си се престорила на мен. – Обърна се към братята и сестрите си и ги изгледа мрачно. – И никой ли не забеляза измамата!?
    Лагерниците от хижата на Арес изведнъж проявиха засилен интерес към върховете на ботушите си.
    – Не ги вини – прошепна Силена. – Те искаха да повярват… че си ти.


    Досиетата на героя

    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън   9789542705741

    Знаеш ли как да се държиш ако срещнеш Горгона Медуза? А кой е най-ефективният начин да се справиш с Минотавъра? Не? Тогава „Досиетата на героя” е точно за теб! Стани експерт по всичко, свързано със света на Пърси Джаксън, с помощта на съпътстващото издание към поредицата ПЪРСИ ДЖАКСЪН И БОГОВЕТЕ НА ОЛИМП:

    С „Досиетата на героя“ старшият писар на лагера на нечистокръвните Рик Риърдън ти дава възможност да надникнеш още веднъж в света на древногръцките богове и съвременните герои. В книгата те очакват три незаписани досега приключения на Пърси Джаксън, тайни интервюта с него и приятелите му, карта на лагера на нечистокръвните, загадки за герои и още!

    Тези свръхсекретни досиета съдържат поверителна информация, която ще те подготви за собствените ти страховити премеждия, НО помни, че те са предназначени само и единствено за твоите полубожествени очи! Никое смъртно дете не трябва да се докосва до тях, ако не иска да си навлече гнева на някой недотам дружелюбен герой от лагера...

    * * *

    Съдържание


    Писмо от лагера на нечистокръвните
    Пърси Джаксън и откраднатата колесница
    Пърси Джаксън и бронзовият дракон
    Интервю с Конър и Травис Стол, синове на Хермес
    Интервю с Клариса ла Рю, дъщеря на Арес
    Интервю с Анабет Чейс, дъщеря на Атина
    Интервю с Гроувър Андъруд, сатир
    Интервю с Пърси Джаксън, син на Посейдон
    Пърси Джаксън и мечът на Хадес
    Загадки
    Дванадесетте богове на Олимп + 2
    Карта на лагера на нечистокръвните
    Куфарът на Анабет
    Отговори на загадките

    * * *

    Писмо от лагера на нечистокръвните

    Здравейте, млади полубогове!

    Ако четете тази книга, мога само да поднеса искрените си извинения. Животът ви е на път да стане значително по-сложен.

    Предполагам, вече сте осъзнали, че не сте простосмъртни. Книгата, която разлиствате, е предназначена да послужи за упътване, разкриващо света на полубоговете и никое обикновено човешко дете не трябва да я вижда. Като старши писар на лагера на нечистокръвните се надявам, че тази строго секретна информация ще ви помогне да останете живи по време на своето обучение.

    „Досиетата на героя“ съдържат три от най-опасните приключения на Пърси Джаксън, до този момент останали незаписани. Ще научите за срещата му с безсмъртните и ужасни синове на Арес. Ще откриете истината за бронзовия дракон, отдавна считан в лагера само за легенда. И ще разберете как Хадес се сдобива с ново тайно оръжие, в чието създаване Пърси става неволен участник. Не ви разказвам тези истории, за да ви ужася, а защото е важно да разберете колко опасен може да бъде животът на един герой.

    Хирон също така ми разреши да споделя и поверителните интервюта, които направих с някои от най-великите герои на лагера, включително Пърси Джаксън, Анабет Чейс и Гроувър Андъруд. Моля, помнете, че тези интервюта ми бяха дадени с молба за изключителна дискретност. Споделите ли тази информация с някой смъртен, можете да се намерите срещу копието на Клариса. А, повярвайте ми, наистина не искате това.

    Прочетете страниците на тази книга внимателно, тъй като вашите собствени приключения тепърва започват. Нека боговете бдят над вас!

    Искрено ваш:

    Рик Риърдън,
    старши писар на лагера на нечистокръвните.

    Източник : Егмонт България
    Върнете се в началото Go down
    https://darklightrpgforum.bulgarianforum.net
     
    "Пърси Джаксън и боговете на Олимп"- Рик Риърдън
    Върнете се в началото 
    Страница 1 от 1
     Similar topics
    -
    » {Древногръцки митове и легенди} Олимп

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    Dark Light RPG BG Forum :: Зона на свободното слово и настроение. :: Книги :: Фантастика и фентъзи :: Поредици,саги и трилогии-
    Идете на: