Dark Light RPG BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dark Light RPG BG Forum


 
ИндексPortal*Последни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Гласувайте за форума!
Гласувай за мен в BGTop100.com
BGtop
Гласувайте за моя сайт в БГ чарт
Tyxo.bg counter
BgTopWeb.com - Класация на Българските топ сайтове
Посетете новия ни форум!
Latest topics
» Имението на Ван дер Удсън
"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Icon_minitimeСъб Юли 02, 2016 3:48 am by Оливия О'Браян

» Къщата в Сан Мориц
"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Icon_minitimeПет Юли 01, 2016 5:29 am by Майкъл

» Апартаментът
"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Icon_minitimeВто Мар 08, 2016 9:25 pm by Деймън Кларк

» Френското имения
"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Icon_minitimeПет Яну 10, 2014 8:03 pm by Дейвид

» Мол
"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Icon_minitimeПет Дек 13, 2013 8:20 pm by Симон Кларк

» Семейна консултация
"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Icon_minitimeПон Дек 09, 2013 9:07 pm by Деймън Кларк

» Резиденция Тюдор
"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Icon_minitimeСъб Дек 07, 2013 9:34 am by Дейвид

» Замъкът на Краля
"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Icon_minitimeНед Дек 01, 2013 12:59 pm by Амерал Венега

» Коръб 1
"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 4:36 pm by Дейвид

Top posters
Деймън Кларк
"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Vote_lcap"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Voting_bar"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Vote_rcap 
Амерал Венега
"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Vote_lcap"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Voting_bar"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Vote_rcap 
Симон Кларк
"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Vote_lcap"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Voting_bar"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Vote_rcap 
Дейвид
"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Vote_lcap"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Voting_bar"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Vote_rcap 
Demon Of Passion
"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Vote_lcap"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Voting_bar"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Vote_rcap 
Katherine
"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Vote_lcap"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Voting_bar"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Vote_rcap 
Stefan_
"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Vote_lcap"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Voting_bar"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Vote_rcap 
Майкъл
"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Vote_lcap"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Voting_bar"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Vote_rcap 
Khal Drogo
"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Vote_lcap"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Voting_bar"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Vote_rcap 
Алиса
"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Vote_lcap"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Voting_bar"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Vote_rcap 
Free Counters
Free Counters

 

 "Покани ме да вляза"- Йон Айвиде Линдквист

Go down 
АвторСъобщение
Demon Of Passion
Admin
Admin
Demon Of Passion


Брой мнения : 475
Reputation : 2
Join date : 28.01.2011

"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Empty
ПисанеЗаглавие: "Покани ме да вляза"- Йон Айвиде Линдквист    "Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  Icon_minitimeПон Мар 21, 2011 11:55 am

"Покани ме да вляза"

За автора

Йон Айвиде Линдквист (роден 1968 г.) е израснал в Стокхолм с мечтата да се прочуе с нещо ужасяващо и фантастично. Първо става илюзионист и дори заема второ място в скандинавския шампионат за фокуси с карти. След това започва да се изявява като комик и сценарист, пишещ за театъра и телевизията. Книгата му „Покани ме да вляза“ жъне световен успех, а филмът по нея, чийто сценарий е също на Линдквист, шества триумфално по световните екрани и е носител на множество отличия, в това число на голямата награда на фестивала в Трибека (2008), наградата „Златен Мелиес“ на Фестивала на европейските фантастични филми за най-добър европейски игрален филм (2008) и четири награди на Шведския филмов институт. Поради огромния международен успех на филма и книгата, вече преведена на много езици, веднага са били откупени правата за римейк на английски език.

Книгата

"Покани ме да вляза"-  Йон Айвиде Линдквист  150625z

Оскар и Ели. И двамата жертви, всеки по свой начин. И всеки от тях разчита на другия за своето спасение. Оскар е плахо и затворено дванайсетгодишно момче, което живее с майка си в мрачен жилищен комплекс в покрайнините на Стокхолм. Той мечтае да срещне отсъстващия си баща, ежедневно е преследван, тормозен и унижаван от съучениците си, подмокря леглото, когато го е страх. Ели е странното момиче, което се премества да живее в съседство. Тя не ходи на училище, никога не излиза на улицата денем и излъчва студенина и миризма на мъртвец. Оказва се, че Ели е двестагодишен вампир, затворен завинаги в тялото на дете, обречен да се храни само със свежа кръв. Ели и Оскар се сприятеляват и тя променя изцяло неговия малък свят, докато големият остава все така сив и враждебен. Митът, че вампирът не може да влезе при човек, ако не бъде поканен, е превърнат от автора в леко зловещ, но чудесен символ на близостта и доверието.

Коментарите :

Ужасяваща свръхестествена история, която е същевременно затрогващ разказ за приятелството и спасението. Мрачното иносказание на Линдквист би се приело като самоцелно насилие, ако не беше написано толкова интелигентно и не разтърсваше с посланието си. - в. „Таймс”

Силата на Линдквист като писател е в начина, по който владее времето и пространството. Монотонната сивота в живота на Оскар придобива други измерения на фона на кървавите вакханалии и затвърждава Скандинавия като култова територия, където баналната нормалност е най-ужасяващ кошмар. - в. „Гардиан”

Напомня за най-доброто от Стивън Кинг, а страховитите сцени дълго ще ви преследват насън. Да се чете само на дневна светлина. - в.„Индипендънт“



Книгата на български език е издадена от Издателство "Колибри" има и филм по нея "Let Me In" ,шведска и американска версия.Ако искате един съвет гледайте шведската версия,много повече е по книгата и е по-зловещо направена.В американската дори са сменили имената на главните герои и целият чар се губи.

Източник : Колибри
Върнете се в началото Go down
https://darklightrpgforum.bulgarianforum.net
 
"Покани ме да вляза"- Йон Айвиде Линдквист
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Dark Light RPG BG Forum :: Зона на свободното слово и настроение. :: Книги :: Свръхестествени-
Идете на: