Dark Light RPG BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dark Light RPG BG Forum


 
ИндексPortal*Последни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Гласувайте за форума!
Гласувай за мен в BGTop100.com
BGtop
Гласувайте за моя сайт в БГ чарт
Tyxo.bg counter
BgTopWeb.com - Класация на Българските топ сайтове
Посетете новия ни форум!
Similar topics
    Latest topics
    » Имението на Ван дер Удсън
    Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeСъб Юли 02, 2016 3:48 am by Оливия О'Браян

    » Къщата в Сан Мориц
    Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeПет Юли 01, 2016 5:29 am by Майкъл

    » Апартаментът
    Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeВто Мар 08, 2016 9:25 pm by Деймън Кларк

    » Френското имения
    Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeПет Яну 10, 2014 8:03 pm by Дейвид

    » Мол
    Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeПет Дек 13, 2013 8:20 pm by Симон Кларк

    » Семейна консултация
    Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeПон Дек 09, 2013 9:07 pm by Деймън Кларк

    » Резиденция Тюдор
    Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeСъб Дек 07, 2013 9:34 am by Дейвид

    » Замъкът на Краля
    Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeНед Дек 01, 2013 12:59 pm by Амерал Венега

    » Коръб 1
    Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 4:36 pm by Дейвид

    Top posters
    Деймън Кларк
    Резиденция Тюдор - Page 4 Vote_lcapРезиденция Тюдор - Page 4 Voting_barРезиденция Тюдор - Page 4 Vote_rcap 
    Амерал Венега
    Резиденция Тюдор - Page 4 Vote_lcapРезиденция Тюдор - Page 4 Voting_barРезиденция Тюдор - Page 4 Vote_rcap 
    Симон Кларк
    Резиденция Тюдор - Page 4 Vote_lcapРезиденция Тюдор - Page 4 Voting_barРезиденция Тюдор - Page 4 Vote_rcap 
    Дейвид
    Резиденция Тюдор - Page 4 Vote_lcapРезиденция Тюдор - Page 4 Voting_barРезиденция Тюдор - Page 4 Vote_rcap 
    Demon Of Passion
    Резиденция Тюдор - Page 4 Vote_lcapРезиденция Тюдор - Page 4 Voting_barРезиденция Тюдор - Page 4 Vote_rcap 
    Katherine
    Резиденция Тюдор - Page 4 Vote_lcapРезиденция Тюдор - Page 4 Voting_barРезиденция Тюдор - Page 4 Vote_rcap 
    Stefan_
    Резиденция Тюдор - Page 4 Vote_lcapРезиденция Тюдор - Page 4 Voting_barРезиденция Тюдор - Page 4 Vote_rcap 
    Майкъл
    Резиденция Тюдор - Page 4 Vote_lcapРезиденция Тюдор - Page 4 Voting_barРезиденция Тюдор - Page 4 Vote_rcap 
    Khal Drogo
    Резиденция Тюдор - Page 4 Vote_lcapРезиденция Тюдор - Page 4 Voting_barРезиденция Тюдор - Page 4 Vote_rcap 
    Алиса
    Резиденция Тюдор - Page 4 Vote_lcapРезиденция Тюдор - Page 4 Voting_barРезиденция Тюдор - Page 4 Vote_rcap 
    Free Counters
    Free Counters

     

     Резиденция Тюдор

    Go down 
    2 posters
    Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
    АвторСъобщение
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 8:28 pm

    -Малкия ми принц...
    Прегърна го тя,като детето се упокой. Явно беше изпаднала в силна меланхолия,която не позволяваше да чуе плача на собственото и дете:
    -Милият ми той,челия си зачервен от плаче...
    Целуна го нежно,той беше гладен но майчината милувка го успокояваше,а след това започна да го храни. Щом приключи тръгна към стаята,Екатерина още нямаше да се събуди но искаше да е край тях.
    Въпреки всичко искаше да бъде малко искрена преки,че можеше да си заслужи някоя лоша дума от нея:
    -Вие се грижите добре за децата и за мен,посрещнахте ме топло и съм ви благодарна и не спирам,тук децата ще са щастливи и в безпасност. Но истината е,че искам да съм с Екзейвиър,острова и имението се превърна в моя дом,чувствах се щастлива там,край хора,който ме обичат.
    Погледна към нея,като от очите се откъснаха няколко сълзи:
    -Той ми липсва и с всеки ден не става по леко. Аз съм виновна за всичко и трябва да бъда покорна да го слушам,да съм съпругата с която да се гордее и майката която заслужават мойте деца. Но болката не спира,болката да знам,че никога повече няма да го видя,че децата ми няма да видят баща си повече... И още хилядите страхове...
    Остави Екзейвиър в леглото,като отиде до прозореца:
    -Толкова много неща ми тежат госпожо Тюдор,и съжалявам че Ви споделих това... Сметнете ме за глупава но имах доверие само на Екзейвиер,а Лиза беше,като моя майка.
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 8:41 pm

    Екатерина се усмихна някак натъжено. Може би дори я разбираше, но дълго мълча преди да каже нещо, защото не искаше да излезе грешно от устата й.
    - Не отричам, че онова място е твой дом, но ако се отвориш към този, скоро ще го почувстваш и него. И искам да знаеш, че тук също си обичана, както и децата ти. Екзейвиър липсва на всички ни и разбирам това, но трябва да бъдеш силна заради тези малки ангелчета, които имат нужда от теб. Сега ти си техните майка и баща. Екзейвиър ще се върне, кълна се в това и той ще познава децата си. - Екатерина бе силно решена да върне сина си обратно тук и това бе цел номер едно в оставащите й дни на този свят.
    - Всъщност утре вечер ще има бал в двореца... Искам да отидем заедно. Може би ако... - Тя се надяваше, толкова силно се надяваше, че Денерис ще успее там където тя се провали.
    - Ако Луи чуе от теб, колко много Екзейвиър се разкайва за постъпката си и истински желае да се върне у дома, той ще се вразуми най-накрая. - Може би това нямаше да е самата истина, но бяха длъжни дори да излъжат, за да го върнат в дома му.
    - Какво мислиш? - Надяваше се снаха й да приеме това предложение и последен отчаян опит.
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 8:49 pm

    -Ще направя всеки опи,всичко което е нужно,за да се върне тук. Но не знам дали краля въобще,ще се вслуша в молбите ми.
    Изтри сълзите си,като погледна към децата си:
    -Готова съм на всичко за него и заради децата си!
    Определено,ако се налагаше да моли краля би го направила,ако това върнеше съпруга и но за жалост не знаеше нищо. А,краля слушаше само и единствено себе си и се страхуваше,че само ако той благоволеше,щеше да го пусне да се прибере но истината е,че можеше да е прекалено късно:
    -Може дори да не иска да говори с мен...
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 9:09 pm

    Екатерина махна с ръка:
    - Разбира се, че ще иска. - Нямаше как да им откаже това.
    - И не е нужно да му се молиш... Просто му кажи, че Екзейвиър е осъзнал грешката си и се разкайва... Не знам, просто излъжи, дори и да не е така. Луи е горд мъж, също като сина ми и едва ли ще признае грешката си, освен ако Екзейвиър не съжали за своята. - Обясни тя.
    - Всичко ще бъде наред, убедена съм. Просто, ти си била с него и той би повярвал на теб повече от колкото на мен. - Призна си съвсем без притеснения възрастната дама.
    - А сега моля те, усмихни се малко. Двете заедно ще се погрижим да върнем съпруга ти в дома му. - Най-накрая показа и веселата си страна и дори й подаде ръка, за примирие с всичко това, защото по подобен начин разговаряше с най-близките си приятелки.
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeСъб Ное 30, 2013 6:44 pm

    Олекна и когато сподели и още повече,когато не срещна това,колко е глупава,а срещна подкрепа. Усмихна се и до голяма степен се почувства добре в този дом. Все още не можеше напълно и щеше,когато нейния съпруг се върне но поне не беше затвор или неприятно място. Усмихваше се малко повече,като от време на време се чуваше и смеха и.
    Още на същия ден и взеха мерки за рокля,защото нищо не и ставаше,поне не и официалните рокли. За първи път избра красива тъмно червена рокля,която много добре отиваше на лекия и тен,който все още не бе отминал. Шивача трябваше да я ушие за една вечер но щеше да му се заплати добре.
    На другия ден роклята бе готова,не и се искаше да ставя децата си но се налагаше. Страхуваше се и от това,какво щяха да си помислят хората. Мъжа и заточен на остров,а тя се весели но не беше така не и беше до веселба.
    Облече красивата червена рокля с прекрасни черни дантели,както и красива червена огърлица. С,красива прическа с няколко не много дълги пера. Огледа се в огледалото,като сложи ръка под гърдите си. Видя красивия си пръстен,който не се бе променил,все още любовта им беше непокътната. Влезе майката на Екзейвиър,като се обърна към нея:
    -Сигурно изглеждам ужасно,дебела и с този тен. Една майка не бива да ходи на бал,още повече съпруга чието мъж е заточен на остров...
    Сърцето и щеше да се пръсне:
    -Толкова се страхувам но знам че това е единствения ми шанс да го върна.
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeСъб Ное 30, 2013 6:59 pm

    Екатерина не намираше притесненията на снаха си за основателни, понеже момичето изглеждаше повече от великолепно, дори се гордееше, че сина й си е избрал такава красавица за съпруга. За другото й притеснение, също не намираше никакви основания. На повечето от баловете съпрузите на дамите не присъстваха, а в случая Денерис щеше да бъде в компанията на неговите родители и всякакви спекулации щяха да бъдат излишни.
    - Не се тревожи за това скъпа. Светския живот е част от сделката. - Екатерина мина зад снаха си и се погледна в огледалото. Леко й завидя, защото нейната кожа все още бе така млада й свежа, докато повехналата красота на възрастната дама, нямаше да се върне никога.
    - Няма нищо лошо в това да създаваш приятелства със съпругите на лордовете, дори и да се харесаш на кралицата, но това е малко вероятно. Тя не обича да посещава баловете, а и сигурно ти е известно колко голяма неприязъм таи към семейството ни... - Затегна още малко корсета на Денерис, като пищната й гръд стана още по-впечатляваща. После й подаде малка кутийка, в която имаше червена боя, която да разкраси красивите й скули.
    - Може да си сложиш от това. И между другото изглеждаш зашеметяващо.
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeСъб Ное 30, 2013 7:07 pm

    Дъхът и секна за секунди,отдавана не се налагаше да носи толкова стегната рокля и корсет. Искаше и се да може да носи онези тънки рокли който носеше на острова но това нямаше как да се случи тук. Опита се да си поеме дълбоко въздух и да издиша но това до голяма степен се оказа трудна задача. Гърдите и бяха големи,защото кърмеше,а след повдигането имаше чувството,че ще тръгнат на разходка.
    Обърна се за малко като взе кутийката и сложи съвсем малко,защото и без това е леко зачервена. Последна щриха беше и парфюма,и вече беше напълно готова:
    -Готови сме да тръгваме мисля...
    Екатрина кимна и тръгнаха към каретата. Като по пътя се молеше да успее и всичко да мине добре.
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeСъб Ное 30, 2013 7:25 pm

    Тази нощ кавалер на дамите бе по-възрастният Граф Тюдор. Без съмнение един от най-впечатляващите мъже на неговата възраст. Въпреки кратката авантюра на Екатерина с Краля, която безсъмнено бе едно от най-вълнуващите неща случвали се в живота й, това бе и нещото белязало живота й завинаги. Не съжаляваше и за миг, за това, най-вече заради прекрасния дар, който й поднесе тази любов, нейният син, но след това Екатерина наистина бе заобичала съпруга си. Обичаше го и го уважаваше и до днес. Носеше с гордост името си и това си личеше, дори и сега докато прекрачваха прага на двореца. Двете дами излъчваха истински финес, присъщ на много малко хора в този свят. Денерис бе диамантът в короната и не, че Екатерина искаше да използва снаха си като стръв, но смяташе, че няма нищо нередно в това Денерис да се възползва от безграничната си красота, за постигане на целите си. Щеше да бъде ужасно лесно ако си спечели малко влиятелни приятели сред мъжете, както навремето правеше Екатерина. Тя никога не бе мамила съпруга си, но част от играта бе да използва красотата, с която тогава разполагаше, сега и бе останал единствено острия и проницателен ум и чар, който да задоволява единствения мъж, нейния мъж.
    - Скъпи ще ни донесеш ли питиета. - Той разбира се остави дамите, за да изпълни желанието им.
    - Не ти ли се струва прекалено кичозно? - Изчурулика Екатерина, като се засмя леко неодобрително. Обичаше семплите и изтънчени приеми, но краля обичаше пищността, нещо с което тя така и не успя да се примири.
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeНед Дек 01, 2013 2:23 pm

    Няколко седмици по-късно!

    В Имението течеше трескава подготовка, за завръщането на Екзейвиър. Очакваха го да се завърне в идните ден два или три. Той бе получил писмото и бе решил да пътува. В писмото което им бе изпратил, казваше колко много обича Денерис и децата и няма търпение да ги види, а красавицата не спираше да препрочита точно тези редове всеки ден от както бяха получили това писмо. Децата имаха специално ушити дрехи, както Денерис и всички останали. Дори за прислугата, която бе натоварена с ужасно много работа по почистването и трапезата, чувстваше празничното настроение. Да, защото това си бе своеволен празник за всички и те сияеха от щастие, докато един ден небето над къщата не помръкна и тя се разцепи от ужасения писък на Екатерина...
    Няколко минути преди това на врата се бе почукало и точно тя отиде да отвори. Екзейвиър закъсняваше вече със седмица, но всички бяха решили, че се дължи на лошото време. Никой не подозираше какво всъщност се е случило, докато не пристигна това писмо, в което се съобщаваше, че корабът на Екзейвиър е бил нападнат от пирати. Другите два, по-малките се казваше, че са потънали веднага, но този на който Екзейвиър е бил, най-големия, се е борил до край, докато не е потънал и той. Всички от екипажа са потънали заедно с него и нямаше оцелели, освен един, който е бил намерен от друг кораб, но по пътя насам е загинал.
    - Не! - Изкрещя още веднъж тя и се свлече покрусена от мъка на земята. Не вярваше, нито на една дума от прочетеното. Синът и не можеше да е мъртъв, не и сега когато можеше да се прибере. Не и преди нея.
    - Не...- Крещеше тя.
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeНед Дек 01, 2013 2:37 pm

    Броеше дните но те и се струваха,като цяла вечност,побъркваше се и нямаше как да се успокой. Съпруга и,щеше да се върне у дома. Всеки ден го чакаше,бавеше се но тя знаеше,че ще дойде.
    Докато гледаше децата и ги преобличаше отново в надеждата,че ще се прибере за да ги види,я извикаха да слезе долу. Екатерина я нямаше и не разбираше къде е:
    -Къде е госпожица Тюдор?
    Попита баща му,който изглеждаше невероятно ужасно,съсипан... Усети,че нещо не е добре:
    -Какво е станало?
    Той се приближи,като и обясни всичко. Краката и не я удържаха,не можеше да се държи на краката си,целия свят се срина пред очите и:
    -Екзейвиър...
    От очите и започнаха да се сипят сълзи,като едва си поемаше въздух. Имаше чувството,че ще се задуши. Усещаше невероятно болка в сърцето си,което сякаш бе разбито на малки парчета.
    -Не може... Не може да е истина...
    След това и се губеше повече от една седмица,беше изгубила разсъдъка си. Започна да се връща на себе си,когато разбра,че малкия Екзейвиър е болен,явно се бе разболял и той от мъка. Намери сили за да се погрижи за него и се възстанови. Но нищо не беше както преди. Този дом се превърна в подтиснато място и самодцата го правеха малко по ведър. Дани бе облякла черни дрехи и не ги сваляше за нищо. Не излизаше и не се забавляваше,живееше само заради децата си,защото не можеше да обича,не искаше и да обича.
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeНед Дек 01, 2013 2:59 pm

    След трагичната новина за кончината на Екзейвир, всички потънаха в дълбока скръб, която утешаваха единствено около децата, които растяха и не осъзнаваха какво се случва, но те щяха да живеят без да познават баща си. Екатерина не беше на себе си. Бе се превърнала на една бледа сянка на жената която бе преди, съпруга й се бе разболял тежко и се очакваше да си замине от този свят. Това щеше да почерни още повече домът, но докторите не даваха никакви надежди. В мъката си, Денерис и Екатерина някак бяха успели да се сближат помежду си, но нищо от това нямаше да помогне и нямаше да върне техният най-любим мъж.
    Половин година след като бяха разбрали за смъртта на Екзейвиър, почина й баща му. Кралят бе много болен. След лов бе наранил крака си и го бе загубил. Сякаш изведнъж всичко се срина и животът им стана непоносим. Кралят си отиде месец по-късно и на трона се възкачи неговият законен син. Това промени всичко за двете овдовели жени.
    - Той ще тръгне срещу децата. - Каза Екатерина и погледна към малките ангелчета, които спяха.
    - Трябва да се омъжиш отново... Да ги отведеш далеч от тук... - За нея това щеше да е края, ако изгуби и малкото останало от сина й, но заради тяхното добро, трябваше да ги изпрати далеч от тук. Щеше да е добре и за Денерис, която тя бе заобичала най-накрая. Беше още много млада и красива. Не биваше да остава сама и да скърби за сина й, а да намери сигурен дом за нея и децата.
    - Защото ще тръгне и след тях... - Познаваше добре новия крал, нямаше да се успокои докато не се отърве от всяка възможност някой да оспори престола му, а децата на Екзейвиър носеха кралска кръв във вените си, следователно представляваха опасност.
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeНед Дек 01, 2013 3:10 pm

    Осъзнаваше всяка дума,която и каза,знаеше че трябва да го направи но сърцето и скърбеше. Нямаше сили да го направи. Не искаше да се омъжва за никой,искаше да гледа децата си,всъщност можеше и сама,защото корабостроителницата печелеше добре и можеше да се справи но опасността идваше от друго място:
    -Знаеш,че не мога,не мога да го направя,когато нямам сърце за друг. Как,ще деля едно легло с човек който,ще презирам.
    Погледна към нея:
    -Кажи как да е оставя сама?
    Беше заобичала Катерина и не искаше да я остави сама,тя бе загубила съпруга и синът си,а сега щеше да загуби внучетата и снаха си. Погледна към леглата на децата:
    -Как някой друг може да замести истинския им баща...
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeНед Дек 01, 2013 3:32 pm

    Пресъхналите очи на Екатерина, за първи път за днес се напълниха със сълзи.
    - Не мисли за мен дете... - И без това не й бе останало за какво да живее, а ако можеше да защити внуците си, то тогава можеше с чиста съвест да отиде при сина си на оня свят.
    - Сега трябва да мислиш за тях... - Каза тя.
    - Знам, че можеш да ги гледаш сама... Екзейвиър е оставил достатъчно пари и земи, за да ги отгледаш и да остане и за тях... Но ако носят друго име ще са в безопасност... Или поне няма да се набиват на очи... Ако ги отведеш далеч от двора... Луи го няма, Хенри... Екзейвиър... Не можем да ги защитим сами... Не и срещу омразата и отмъщението на короната... Ще намерим добър мъж... Ще бъдеш добре... И децата... Ще оправя всичко, преди да си отида... Няма да ви оставя незащитени...
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeНед Дек 01, 2013 3:42 pm

    Седна на дивана,целия свят беше загубил смисъла си и живееше заради децата си. Екатерина го знаеше,знаеше че би направила всичко за тях,а да рискува живота им нямаше да стане. Да се омъжи и горчеше,като вкиснало вино,не можеше да го преглътне.
    -Не мога...
    Сърцето и се беше свило но погледна в очите на Екатерина,молеше я за нещо,което нямаше сили да направи.
    -Наистина...
    Гласа и беше още по тих от обикновено. Огърна тялото си с ръце:
    -Никой,никой не може да го замени...
    Бонтуваше се но погледна към децата си,а после и към очите на свекърва си:
    -Ще го направя само и единствено заради децата,за да ги спася,за да им осигуря спокоен живот.
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeНед Дек 01, 2013 3:56 pm

    Екатерина се приближи до снаха си и нежно обви малките й рамене с ръка. Беше й благодарна, че не я накара да я убеждава, защото наистина нямаше сили за това.
    - Знам дете... Знам... - Каза тихо тя и я потупа лекичко.
    - Това обаче е правилното решение... - Знаеше, че Денерис обича сина й и бе рано да мисли за друг мъж, но не можеха да чакат повече, а и тя щеше да се научи да обича и друг. Щеше да разбере и, че го прави за децата си и щеше да се примири, а Екатерина щеше да си отиде спокойна знаейки, че е направила всичко възможно да защити наследството на сина си.
    - След време ще го разбереш...
    И двете поплакаха безмълвно, защото не искаха да мислят за такива неща сега, докато сърцата им кървяха от болка по загубеното, но до тях бе тяхното бъдеще, децата, който имаха нужда от сигурност, заради тях трябваше да са силни.
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeНед Дек 01, 2013 4:07 pm

    Наложи се да свали траура от себе си,защото не беше никак добре да се омъжва за друг,когато жалеше за съпруга си. Тя наистина не искаше,не искаше да го сваля но Екатерина и даде съвет,който не можеше да откаже. Всички жертви,който правеше беше само и единствено заради децата.
    Целта обаче да се намери подходящ,който тя да одобри не беше никак лесна. Имаше няколко кандидата. Всъщност имаше доста,защото не бе загубила красотата и чара си и много мъже я чакаха с надежда.
    Чакаше поредния кандидат,който щеше да дойде след броени минути. Сновеше из саята,като Екатерина стоеше спокойно на един стол и от време на време поглеждаше към нея:
    -Всеки е по лош от предишния...
    Спря се за малко:
    -Не мога повече не искам да виждам никой повече.
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeНед Дек 01, 2013 6:17 pm

    - Мисля, че този ще ти хареса... - Каза отчаяно Екатерина. За нея бе ужасно болезнено да избира заместник на сина си, такъв какъвто ще отгледа децата му и в най-добрия случай ще ги приеме. Много мъже желаеха Денерис за своя съпруга, но не бяха склонни да приемат децата, а Екатерина искаше те да са до майка си, за да ги възпитава и отгледа.
    - Обещавам, този е последният за днес. - Мъжът бе млад и привлекателен с много силно присъствие във френския двор, а това за момента бе изключително важно. Той можеше да ги отведе далеч от тук, където ще бъдат в безопасност, но имаше и друг проблем. Брака трябваше да се одобри от краля, а едва ли той нямаше да се досети за намеренията и все пак после щяха да мислят за това, първо да намерят мъж за момичето. Французина изглеждаше добре, както вече споменахме и освен това нямаше нищо против децата. Една от хубавите им черти, те бяха доста освободени от всякакви предразсъдъци.
    Мъжът влезе през врата и двете веднага се смръзнаха, защото не очакваха появата му. В първия момент се получи неловко, но в следващия той пое инициативата, когато забеляза неувереността на жените.
    - Позволете ми да се представя, Франсоа Дю Мишел. - Поклони се галантно и зад устните му изскочи наниз от перлено бели зъби.
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeНед Дек 01, 2013 6:27 pm

    Французин! Беше първото което изкокна в главата и. Ако съпруга и имаше гроб сигурно,щеше да се превърти в него,защото щеше да си има работа с още един французин. Само етикета и това,че не искаше да злепостави Екатерина я накара да се държи добре но истината е,че искаше да го изгони с много по голяма бързина от колкото ония с говорния дефект.
    Подаде ръката си напред,както беше редно:
    -Аз съм Денерис Тю... Таргериън...
    Не можеше да си върне отново в речта моминското име. За това и беше толкова трудно:
    -Заповядайте седнете...
    Нямаше доверие на този французин,все пак беше предавана от такъв. Най-лошия от всички възможни избори,още по труден за понасяне. Той неразбираше но Екатерина я познаваше и знаеше,че ни най-малко не го харесва,разчете го по погледа и.
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeНед Дек 01, 2013 6:49 pm

    Франсоа се представи добре. Не беше типичното конте, което ръси възхвали. Отбеляза, че е възхитен от красотата на Денерис, но не подходи по-остро, защото си личеше, че е опечалена. Знаеше за нейната история и макар да не носеше черни одежди, го виждаше в очите й. Според него тя имаше невероятно красиви очи, който ако бяха малко по-щастливи щяха да изглеждат като два сапфира. Той също така познаваше съпруга й... покойния й съпруг, но не спомена нищо за това. Сметна, че няма да бъде подходящо. Общо взето не знаеше какво точно търси тук. Нито той, нито пък тази жена искаха да се женят, още по-малко един за друг, но трябваше да го направи все някой ден, а тя изглеждаше така незаинтересована от него, че нямаше да има проблем да търси любов на други места.
    - Искате ли да се разходим малко? - Не искаше да говори пред по-възрастната жена, за да не я накърнява, но смяташе, че Денерис ще иска да чуе това което имаше да й каже.
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeНед Дек 01, 2013 6:57 pm

    Всичко и беше неописуемо скучно,беше пораснала и не се зашеметяваше лесно от някакви комплименти. Единствените,който приемаше бяха тези на покойния и съпруг и всяка друга беше просто проветряване. Все пак му се усмихваше,слушаше го и му благодареше.
    -Би било хубаво да се разходим...
    Вече нямаше и спомен от онова безгрижно момиче,което искаше да се разхожда,което се радваше на всичко но щеше да има възможност да поговори с него и да го откаже от тази сватба. Той беше млад и можеше да има която си поиска жена. Тя не беше най подходящата. Съзнаваше,че губеше шансовете си но търсеше някой,който поне малко да притежава нещо,което Екзейвиър е притежавал но истината е че такова нямаше.
    Тръгнаха към градината като тя не говореше много по скоро го остави той да говори.
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeНед Дек 01, 2013 7:13 pm

    Изминаха няколко метра и Франсоа се спря. Погледна я в очите и с възможно най-любезния и топъл тон каза:
    - Вижте мадам и двамата сме наясно, че това е сделка. - Започна той.
    - Вие имате нужда от закрила, аз от наследници, които да топлят сърцата на родителите ми. Можем да си бъдем взаимно изгодни. В френския двор, вие и децата ви ще бъдат защитени, имате думата ми. Що се отнася до другото, не е нужно да споделяме едно легло, след като ми родите наследник. Всъщност, нямам нищо против да имате и друга компания, след като спазите своята част от уговорката, стига да бъдете дискретна.
    Франсоа бе реалист и не очакваше жената до него да му бъде вярна, както и той едва ли щеше да й остане верен.
    - Помислете върху това... Ще остана още няколко дни, ако до тогава не получа отговора ви, ще знам, че сте избрали друг.
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeНед Дек 01, 2013 7:41 pm

    Типично за французите,всичко за тях е сделка,а любовта намираха на чуждо място. Поне едно му призна оказа се доста откровен и прям но онова което изтъкна никак не и се хареса. Женеше се по сметка,за наследници,без любов,да да защити децата си,да роди едно дете в измама. Всичко се оказа толкова объркано.
    -Благодаря Ви за откровениста сир но наистина се нуждая от време да помисля. Когато реша,ще Ви уведомя за своя отговор.
    Толкова делова но считаше всеки друг разговор за излишен,защото пиперливия и език,щеше да го попари на секундата и дори,щеше да го изгони. Костваше и много,ужасно много да се държи добре,възпитано,прилично и сдържано.
    Щом го изпрати се върна и седна на канапето с голяма въздишка:
    -Французин!
    Въздъхна отново и поклати глава:
    -Няма ли друг варианта?
    Но Екатерина поклати глава,истината е,че нямаше много който бяха съгласни на това да я вземат с децата и. Искаха я без децата,да ги остави,а тя никога нямаше да стори това. Трябваше да ги защити дори това да се налагаше да живее без любов,да спи с човек към който не изпитва чувства,с прелюбодеец. Неща който ненавиждаше:
    -Господи!!
    Отново тежка въздишка и скри лицето си с ръка и заплака. Наказваше я цял живот да се жертва за другите,като получаваше много малко в замяна. Децата и се появиха,вече ходеха и бавачката ги водеше.
    -Моите ангели...
    Наведе се,като взе всяко едно по едно и ги прегърна:
    -Обичам ви прекрасни мой ангели.
    Погледна към Катерина,после отново към децата си,знаеше че ако оставеше нещата,те щяха да бъдат убити,отровени както някой от незаконите деца на краля. Ако и отведеше,щеше да ги спаси.
    -Ще се омъжа за французина....
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeПон Дек 02, 2013 2:52 pm

    Екатерина само я погледна и кимна с глава. Знаеше, че всичко това е доста мъчително за Денерис, но нямаше представа как по-друг начин можеше да улесни нещата за нея и децата. Затова и единственото което правеше е да се моли, да намери добър съпруг и баща за внуците й. Не им оставаше нищо друго...
    - Това е добре... - Каза замислено накрая, загледана с отнесен през прозореца поглед. Понякога Екатерина изпадаше в такива меланхолични състояния. Напоследък доста често дори. Мислите й я отвеждаха далеч от тук и тя бе благодарна, за тези кратки мигове на спокойствие.
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeПон Дек 02, 2013 6:17 pm

    Уведоми Франсоа за това,че приема предложението за брак. Естествено с писмо,защото нямаше,как да е лично,защото беше доста заета с две деца. Трябваше да дойде за да до уточнят още неща,като кога ще е сватбата,къде ще е сватбата,кога щяха да пътуват,къде щяха да живеят,дали децата ще приемат неговото име. И най-важното,трябваше да поискат разрешение от краля за сватбата,което не беше толкова лесна задача.
    Денерис и главата и,щяха да се пръснат от мисли и от страх,както и от срам. Не можеше да замести съпруга си но с французин,просто беше ужасно. Не се гордееше но знаеше,че тук няма да спаси децата си.
    Беше отслабнала малко след сватбата,върна си старите клиграми до такава степен,че старите и рокли и ставаха. Като спомен от Екзейвиър,облече една рокля,която той и подари,една прекрасна тъмно синя рокля,която с този женствен вид изглеждаше още по красива. Слезе в трапезарията където вече беше Франсоа. Все пак му се усмихна и се приближи:
    -Радвам се,че успяхте да дойдете.
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitimeПет Дек 06, 2013 2:29 pm

    - Разбира се. - Отвърна любезно и целуна крехката й длан. Стори му се, че днес Денерис е по-красива от миналия път, в който я видя. Дори усмивката й не бе така печална. Сигурно се бе примирила с факта, че трябва да се омъжи за него. Дори и самия Франсоа започна да свиква с мисълта, че това ще бъде жената с която ще прекара остатъка от дните си.
    - Как бих пропуснал подобна възможност. - Без значение от всичко останало, Франсоа бе благородник, добре възпитан и нямаше как в присъствието на една дама да се държи неприлично. Освен това дамата срещу него изглеждаше зашеметяващо, така че за него не представляваше проблем да я предразположи и отпусне с някой друг комплимент. Жените обичаха да чуват такива неща.
    - Позволете ми да кажа, че днес изглеждате ослепително мадам... - Той пусна ръката й и се върна обратно на мястото си. Изчака дамата също да се настани и едва тогава продължи.
    - Казаха ми, че сте искали да говорим... - Очакваше с това да я подкани да започне разговора.
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Резиденция Тюдор - Page 4 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 4 Icon_minitime

    Върнете се в началото Go down
     
    Резиденция Тюдор
    Върнете се в началото 
    Страница 4 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
     Similar topics
    -
    » Плантация Тюдор

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    Dark Light RPG BG Forum :: Dark Ligth World :: Земята :: Романтизъм-
    Идете на: