Dark Light RPG BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dark Light RPG BG Forum


 
ИндексPortal*Последни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход
Вход
Потребителско име:
Парола:
Искам да влизам автоматично с всяко посещение: 
:: Забравих си паролата!
Гласувайте за форума!
Гласувай за мен в BGTop100.com
BGtop
Гласувайте за моя сайт в БГ чарт
Tyxo.bg counter
BgTopWeb.com - Класация на Българските топ сайтове
Посетете новия ни форум!
Similar topics
    Latest topics
    » Имението на Ван дер Удсън
    Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeСъб Юли 02, 2016 3:48 am by Оливия О'Браян

    » Къщата в Сан Мориц
    Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Юли 01, 2016 5:29 am by Майкъл

    » Апартаментът
    Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeВто Мар 08, 2016 9:25 pm by Деймън Кларк

    » Френското имения
    Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Яну 10, 2014 8:03 pm by Дейвид

    » Мол
    Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Дек 13, 2013 8:20 pm by Симон Кларк

    » Семейна консултация
    Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПон Дек 09, 2013 9:07 pm by Деймън Кларк

    » Резиденция Тюдор
    Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeСъб Дек 07, 2013 9:34 am by Дейвид

    » Замъкът на Краля
    Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeНед Дек 01, 2013 12:59 pm by Амерал Венега

    » Коръб 1
    Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 4:36 pm by Дейвид

    Top posters
    Деймън Кларк
    Резиденция Тюдор - Page 3 Vote_lcapРезиденция Тюдор - Page 3 Voting_barРезиденция Тюдор - Page 3 Vote_rcap 
    Амерал Венега
    Резиденция Тюдор - Page 3 Vote_lcapРезиденция Тюдор - Page 3 Voting_barРезиденция Тюдор - Page 3 Vote_rcap 
    Симон Кларк
    Резиденция Тюдор - Page 3 Vote_lcapРезиденция Тюдор - Page 3 Voting_barРезиденция Тюдор - Page 3 Vote_rcap 
    Дейвид
    Резиденция Тюдор - Page 3 Vote_lcapРезиденция Тюдор - Page 3 Voting_barРезиденция Тюдор - Page 3 Vote_rcap 
    Demon Of Passion
    Резиденция Тюдор - Page 3 Vote_lcapРезиденция Тюдор - Page 3 Voting_barРезиденция Тюдор - Page 3 Vote_rcap 
    Katherine
    Резиденция Тюдор - Page 3 Vote_lcapРезиденция Тюдор - Page 3 Voting_barРезиденция Тюдор - Page 3 Vote_rcap 
    Stefan_
    Резиденция Тюдор - Page 3 Vote_lcapРезиденция Тюдор - Page 3 Voting_barРезиденция Тюдор - Page 3 Vote_rcap 
    Майкъл
    Резиденция Тюдор - Page 3 Vote_lcapРезиденция Тюдор - Page 3 Voting_barРезиденция Тюдор - Page 3 Vote_rcap 
    Khal Drogo
    Резиденция Тюдор - Page 3 Vote_lcapРезиденция Тюдор - Page 3 Voting_barРезиденция Тюдор - Page 3 Vote_rcap 
    Алиса
    Резиденция Тюдор - Page 3 Vote_lcapРезиденция Тюдор - Page 3 Voting_barРезиденция Тюдор - Page 3 Vote_rcap 
    Free Counters
    Free Counters

     

     Резиденция Тюдор

    Go down 
    2 posters
    Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
    АвторСъобщение
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeСря Окт 30, 2013 6:20 pm

    Целия ден и беше като в пълна мъгла не поне и помнеше много,не знаеше дори къде се намира. Само усещаше как някой я караше да пие нещо, не и беше вкусно никак,а още по лошото беше,че я болееше ужасно гърлото и кашляше от време на време.
    На следяващия ден беше малко по добре но беше още бледа и много слаба. Опита се да хапне малко топла супа но я болееше гърлото и не можеше да преглъща,за това хапна малко.
    -Къде е сър Екзейвиър...
    Попита тя доктора но той не и даде отговор. Сви се на леглото,усещаше неговия прекрасен аромат по възглавницата. Затвори очи,като се стекоха няколко сълзи. Искаше и се да и повярва,че не го лъже и че се разкайваше.
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeСря Окт 30, 2013 6:52 pm

    Майка ми беше в пълен шок от случилото се, докато баща ми, както и аз мислехме доста по-прагматично в случая. Без съмнение последствията от действията ми предната вечер щяха да станат ясни съвсем скоро и това, че бях убил жена щеше да опетни името на семейството ми завинаги. Щеше да нанесе сериозни щети на репутацията ни, но не това тревожеше майка ми, а това че вероятно щяха да ме екзекутират. Искаше от мен да отрека всичко и дори беше намерила някакво конярче, което да поеме вината ми, но моята чест не го позволяваше. Щях да понеса последствията иначе нямаше да мога да живея със себе си, макар да страдах, че ще нараня семейството си в противния случай.
    Още на следващата сутрин в дома ми се появи кралската стража, която беше изпратена от самия Крал и нямах друг избор освен да тръгна с тях и да посрещна съдбата си. Обаче не се и разкайвах за случилото се. Щях да я убия още веднъж ако можех.
    Стражите взеха оръжието ми, но ми позволиха да се приведа в приличен вид. Времето за което аз използвах, за да успокоя майка ми й и да се сбогувам с баща ми. Накрая отидох и при Денерис, която вече беше будна и според доктора много по-добре.
    - Оставете ни сами! - Заповядах аз и всички на момента се изнесоха от стаята. Тя се беше свила и мълчеше аз също, докато накрая тишината не натежа прекалено много и проговорих.
    - Това беше безумно глупаво от ваша страна. - Господи само колко й бях ядосан, че беше пила от онази чаша и то знаейки прекрасно какво има в нея.
    - И ви забранявам да правите нещо подобно отново! - Бях напълно сериозен й и дадох да го разбере от начина по който го казах.
    - Забранявам да напускате тази стая и това легло, докато не кажа... - Бях дал ясни инструкции какво искам да се случи, в случай, че не се върна.
    - Единственото, което желая е да си почивате и да се възстановите възможно най-бързо. Ясен ли съм?
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeСря Окт 30, 2013 6:58 pm

    -Само исках да Ви предпазя,защото не ми вярвахте. Аз...
    Надигна се лекичко и улови ръката му:
    -Страхувах се,че ще отпиете от чашата и,че ще Ви изгубя. Предпочитам да се държите студено предтова да ви загубя.
    Не знаеше,какво точно се случва но сърцето и бе ужасно свито предчувстваше,че нещо ще се случи:
    -Къде отивате?
    Нямаше много сили но страха да не го види пак,беше прекалено голям:
    -Обещайте,че ще се върнете...
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeСря Окт 30, 2013 7:13 pm

    - Имам собствена теория защо отпихте от чашата, но не съм тук, за да разискваме причините ви. Освен това трябва да сте наясно, че когато бъдещия ви съпруг ви издаде заповед, вие просто свеждате глава и не давате обяснения, освен ако такива не са ви били поискани.
    Отдръпнах ръката си от нейната и леко разхлабих яката си, защото имах чувството, че се задушавам.
    - Що се отнася до това къде отивам, не ви влиза в работата. Както казах имате едно единствено задължение и то е да пазите силите си, за да се възстановите по-бързо. - Дори бях мил, в сравнение с нещата, които ми идеше да изкрещя в лицето й. Нямаше никакво оправдание за това което беше направила и дори не приемах сълзливите й обяснения за случилото се.
    Без да казвам нищо повече просто се обърнах и излязох от стаята, което беше най-трудното нещо което през живота ми ми се беше налагало да правя.
    Долу драмата се беше разразила с пълна сила и майка ми едва не се беше нахвърлила с голи ръце върху стражите и се беше наложило баща ми и още един от слугите ни да я задържат, за да не я последва моята участ. Минах невъзмутимо покрай тях, без да ги поглеждам. Бях толкова засрамен, че не можех да погледна никой от тях в очите. Бях опетнил семейната чест, която бяха бранили с години.
    Последвах кралката стража и не знаех къде ме водят точно.
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeСря Окт 30, 2013 7:20 pm

    Замлъкна сви се на леглото изплашена. Това щеше да се превърне от нещо хубаво в пълен затвор и то само по нейна вина. Сви се но заплака,като се опита да се скрие във възглавницата,вече си мислеше,че бе по добре,ако бе отпила по голяма глътка от виното. Всичко това,щеше да приключи много по лесно от колкото всичко тук.
    Виновна,наранена изпалашена на чуждо място,като нямаше вече никой до нея. Абсолютно никой. Дори мъжа който си мислеше,че я обича си беше позволил да се държи така с нея. Може би си го заслужаваше.
    Сълзите и не спряха дълго,наложи се лекаря да и даде нещо за да се успокой и да може да заспи.
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 4:58 pm

    -Не не бих сменила нищо...
    Въпреки,че бе снаха,нямаше право да променя,каквото и да е било,щеше да е неуважение към майка му. Отиваше на онова място където майка му ще да решава всичко. Най вероятно гласът и нямаше да се чува,щеше да обсеби децата и рано или късно да намери начин да се отърве от нея. Съмняваше се в всичко,можеше да не е така,да си внушава,силно се надяваше да си внушава но дали там,дали в бащиния си дом,нямаше да го чувства като такъв,защото острова беше нейния дом. Когато се качи в каретата,притисна синът си до себе си,като го целуна по челото. Искаше да заплаче но се държеше,щеше да плаче,чак когато останеше сама,зад затворени врати. Трепереше от страх,защото не искаше да е тук.
    Щом пристигнаха тръгнаха към стаята на децата,за да ги оставят да поспят,а и след час,щяха да се събудят гладни.
    Екатерина тръгна да слага малката в другото легло,остави я да го направи,приближи се и постави и Екзейвиър в същото легълце:
    -Когато са заедно се успокояват един друг...
    Зави ги с мекото одеяло,бяха запалили камината но и се струваше ужасно студено,заради климата.
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 5:12 pm

    Екатерина намираше това за глупаво и неудобно за децата, най-вече защото бяха прекалено малки и можеше без да искат да се наранят едно друго, но пак не каза нищо. Щом бяха свикнали така, значи единственото което можеше да направи е да поръча по-голямо легълце, за да не им е тясно в това.
    - Ще поръчаме по-голямо тогава, за да не се измъчват в това. - Бебетата растяха ужасно бързо и скоро щеше да им отеснее още повече.
    - Искаш ли да хапнеш нещо? Или да си вземеш вана? Би трябвало да са я приготвили вече. - Беше наясно колко изтощително е било пътуването и се беше погрижила, да им е възможно най-приятно и комфортно когато се приберат.
    - Аз ще остана при тях, докато се освежиш и хапнеш. - Предложи любезно тя с усмивка, като малко я загледа.
    - Променила си се. - Констатира тя. - Изглеждаш още по-сияйна сега...
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 5:21 pm

    -Благодаря Ви,ще отида да си взема вана,ще побързам,защото са способни да ги чуят чак в другия край на града...
    Погали ги нежно,правеше всичко заради децата си и съпруга си,намираше се в къща,която ненавижда,за да живеят те по добре,за да бъде добра съпруга,въпреки че съпруга и я разочарова. Но това беше съдбата на жената,да слуша безропотно,както е правила цял живот.
    -Благодаря и за комплимента но съм наплняла малко,старите ми рокли не ми стават и едва се напъхах в тази. Екзейвър и Лиза се грижеха добре за мен...
    Спомена ги с горчивина,защото им липсваше,а и не и помагаше в това да не се разплаче,очите и бяха леко зачервени,от напиращите сълзи. Стаята я задушаваше,майка му също. Не я чувстваше никак близка.
    -Отивам,ще се върна скоро.
    Наведе се и целуна дечицата си по главата,като ги зави още малко и тръгна за да си вземе вана,а и да може да си поплаче малко,преди да се върне.
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 5:27 pm

    Екатерина се възползва максималко от малкото време което има с внуците си. Говори им, че много се радва да ги види най-накрая. Тя виждаше истински ангели в тяхните лица и така силно й напомняха за сина й, че дори това й причиняваше болка, но и някакъв вид утеха, понеже чрез тях можеше да се докосне и до него. Той й липсваше, но сега когато тази малка част от него бе тук, сърцето й някак се успокояваше.
    Малката Екатерина се събуди и баба й побърза да я вземе на ръце, преди да е събудила и брат си, който бе едно малко копие на баща си.
    - Ужасно красива сте мис... - Каза с обожание жената и целуна нежно бузката на момиченцето.
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 5:40 pm

    Взе си бързо една вана,като и намериха подходяща дреха с която да се облече. Всичко я болееше от пътя,нищо не и беше наред но не каза и дума на никой,а в кратките минути в който остана сама си позволи да поплаче,а след като свърши,прави прическата си,изтри сълзите си,като тръгна към стаята на децата. Екатерина вече държеше малката принцеса,която се беше събудила.
    -А,кой се е събудил?
    Каза с ведър глас,като се опита да не и личи,колко в същност я боли,приближи се и явно малката харесваше баба си,докато не видя майка си и моментално загуби интерес и заплака:
    -Недей красавице моя,виж това е твоята баба,на нея си кръстена...
    Не побърза да и я вземе,тя наистина им беше баба и имаше право да им се порадва. Но от плача на Екатерина събуди и младши,наложи се да вземе малката:
    -Ако искате вземете Екзейвиър,да го успокоявате докато нахраня Екатерина...
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 5:48 pm

    Екатерина бързо взе малкото момченце и с него се разбраха доста по-добре, защото изглежда за него беше доста интересна. Не я беше виждал и любопитството му преобладаваше. Малката пък още щом попадна в ръцете на майка си и започна да се храни се успокои. След това се размениха с брат си, за да може и той да се нахрани, а вече момиченцето не плачеше в ръцете на баба си, защото беше сито. Когато и двете деца се нахраниха, Екатерина извика една от прислужниците.
    - Хайде, нека слезем, за да хапнеш и ти и да ми разкажеш за сватбата. Как е Екзейвиър и всичко останало... - Взеха децата с тях, като едното го държеше баба му, а другото бе поверено на прислужницата, но бяха около майка си, за да бъдат спокойни.
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 5:58 pm

    Не и се говореше за него,а тя го искаше. Толкова много я болееше,а сякаш ровеше в някаква рана. Не го съзнаваше,защото не знаеше,че бе изпратена тук въпреки волята си приспана,като говедо. Преглътна огромната буца която бе заседнала на гърлото и,като започна да разказва,за сватбата,като я описа,като нещо приказно,защото за нея беше такава:
    -Екзейвиър е добре...
    Предполагаше че вече се радва,че я няма,че може да ходи по барове,всичко което не можеше:
    -Липсвате му ужасно много.
    Все пак реши да каже нещо по различно. Искаше да пропусне,кавгата това че беше бремена,за нападението и за това,че я остави,явно това се повтаряше.
    Седна на масата но не можеше да яден,тук всичко и бе безвкусно,защото не го бе правила Лиза. Но се опита да яде,въпреки всичко,защото трябваше да храни децата си.
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 6:07 pm

    Екатерина не беше глупава и добре разбираше, че Денерис не желае да е тук, но се надяваше, че след като си почине ще успее да се успокои и да види всичко от добрата страна на нещата. Всъщност тя нито мразеше нито обичаше Денерис, но нейните опасения, които в онези дни сина й бе разбулил сега някак се връщаха като с бумеранг. За нея Денерис бе грешен избор, но го бе подкрепила, защото смяташе, че сина й вижда нещо повече. Сега не искаше да търси повече, а просто да се радва на внуците си, що се отнасяше до майка им, тя щеше да я остави да следва сама пътя си и сама да се справя с живота, след като отказваше нейната помощ и усилия.
    - Вие също ни липсвахте ужасно много и това, че децата и ти сте тук е огромна утеха за нас. Може никога да го видим отново сина си, но това, че видяхме внуците си, е повече от колкото сме мечтали.
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 6:18 pm

    Остави вилицата без шум,като се опита да се увладее,да бъде силна но тя отново бръкна с пръст в раната. Защото отлично знаеше,че няма да го види повече,никога повече,а ако се върнеше някога,сигурно щеше да я ненавижда,щеше да я е забравил или сменил с друга.
    Срахуваше се да бъде искрена с майка му,за всичките си опасения,защото щеше да ги сметне за глупави и нея за глупава,за това реши да си запази всичко за себе си. Тя беше сама знаеше го отлично и на никой не можеше да се довери. Трябваше да издържи цялата вечеря,трябваше да остане,за да не я сметнат за неблагодарна но не говореше много. Беше наистина ужасно тъжна.
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 6:33 pm

    След вечеря, качиха децата в стаята, а при тях дойде и бащата на Екзейвиър. Той също се радваше на малките и ги обичаше. Вълнението на съпругата му покрай подготовката за завръщането им, бе заразила и самия него. След като децата заспаха, те двамата се оттеглиха и ги оставиха с майка им и една прислужница, която да бди над тях докато Денерис си почива.
    - Какво не е наред сега? - Попита мъжа виждайки тревогите на жена си.
    - Знаеш ли какво ми каза на пристанището? - Попита тя.
    - Какво?
    - Че искала да се прибере в бащината си къща заедно с децата. - Възмутено отвърна тя. - А сега се държи толкова печално сякаш е в затвор. Не се ли постарахме да я посрещнем добре? Кажи? Не я ли посрещнахме топло? Убедена съм, че настройва и него против нас, с тези измишльотини, че я мразя.
    - Не се тревожи любима, в крайна сметка тя ще осъзнае, че не й мислим злото...
    Поговориха още малко, предимно за това колко красиви са децата и двамата заспаха, малко по-спокойни.
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 6:43 pm

    Сънуваше кошмари цяла нощ не бе спокойна,защото нито Лиза беше до нея нито Екзейвиър. След поредния кошмар стана,като отиде да спи при децата си,помоли бавачката да отиде да спи,като остана с дечицата си. Пееше им тихо,като ги галеше нежно:
    -Всичко,ще е наред,ще видите,баща ви,ще се върне. Ще ви научи на всичко. Баща ви много ви обича...
    Щеше да им го казва още от сега,те щяха да обичат баща си и нямаше да позволи да го забравят.
    Сутринта преди всички да се събудят тя се беше облякла и беше преоблякла и децата,както и ги беше нахранила. Успокояваше я да е около тях.
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 6:51 pm

    Веднага щом къщата "заживя" отново, почти всички се стекоха при децата. Тези малките бяха истинска радост в тези печални дни за семейството и сякаш бяха глътка чист въздух. Тяхната баба се суетеше около тях, заедно с майка им, у им се радваше. За нея бе утеха да ги има в този дом и с тях в него, сякаш къщата буквално оживяваше. Дори плачът им й звучеше като радостна песен.
    Дните се нижеха някак си и съжителството между всички ставаше някак по-лесно. Днес Исаак Бенджамин щеше да идва в дома им. Главно заради делата на Денерис и наследството й. Една от прислужниците я уведоми, че той е тук.
    - Ти върви, аз мога да остана при тях. - Обади се Екатерина, когато видя, че Денерис се двоуми какво да прави с децата.
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 6:59 pm

    Стараеше се да не си навлича неприятности с Екатерина,с времето започна да и има някакво доверие но още не можеше да говори с нея открито,държеше емоците си за себе си. Нямаше вяра на никой. Въртеше се само около децата,а щом се оттеглеше в стаята,пиеше писмо на Екзейвиър,което напояваше със сълзите си,накрая го смачкваше и хвърляше,защото му беше сърдита,че я прати тук. Заспиваше със сълзи и се събуждаше от кошмари,отиваше при децата си и се грижеше за тях. Всеки ден се повтаряше.
    Но този ден беше много по особен,явно онзи,който беше дошъл,да говори с нея за имението и за корбостройтелницата беше тук.
    Слезе долу,като се приближи към него:
    -Вие сигурно сте Исаак Бенджамин,приятно ми е...
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 7:11 pm

    Исаак беше евреин, с кръгли смешни очилца, висок и много слаб, но имаше наистина мекошаво и приятно излъчване, което будеше доверие у хората и затова по-голямата част от благородниците, държаха парите си при него. Екзейвиър и изобщо неговия род, бяха най-верните му клиенти и той се стараеше да не загуби доверието им.
    - Правилно мадам. - Отвърна с широка усмивка и се поклони галантно, почти до земята, като показваше почитта си към младата дама.
    - А вие сте Денерис Тюдор, още по-красива от колкото казват, че сте... - Разбира се, колкото и да се мъчеше някой да опише красотата й, докато не я видиш, нямаше как да знаеш, но дори и тогава можеше да се усъмних в зрението си. Екзейвиър беше истински щастливец с такава жена.
    - Та... - Прокашля се той, в опит да събере отново мислите си. - Прочетох внимателно писмото от съпруга ви, в него той ясно ми обяснява какво се изисква от мен, но има няколко неща, които трябва да обсъдим с вас мадам. Какво ще кажете да започнем с къщата? - Той нямаше представа какво да прави по този въпрос. Дали да уведоми да я освободят, после да я продадат или просто нямаше идея.
    - Какво искате да направите с нея?
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 7:21 pm

    Настаниха се,като поръча да донесат чай,за нея и за госта,съпруга и имаше доверие на този мъж. Изглеждаше добър и наистина показваше почитта си. Силно се надяваше да и помогне.
    -Нека майка ми да живее в нея,докато не се оттегли в своя път.
    По лек начин да каже до смъртта и,а и въпреки,че не обичаше майка си,не можеше да я остави на улицата.
    -Този дом значи много за мен и ми се иска някой ден децата ми да го наследят.
    Беше красив дом и ако се оправеше малко,щеше да е добре:
    -По важно е за мен,да знам състоянието на корабостроителницата на баща ми и дали някой може да я управлява така добре,както баща ми,докато моя син не я наследи.
    Знаеше,че нямаше как да е пропаднала съвсем,защото всички се нуждаеха от кораби.
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 7:31 pm

    Исаак си отдъхна, защото къщата отпадаше като негов ангажимент за момента.
    - Да... - Каза провлачено той и започна да изважда разни книжа от коженото си куфарче. Когато извади всичко и го разлисти точно там където желае посочи на младата дама, това бяха цифрите от последните месеци. Печалбата не бе голяма, но предвид обстоятелствата и несигурността, много хора бяха напуснали, липсваше работна ръка, но с пристигането на наследниците, нещата трябваше да се оправят.
    - Официално, тя се управлява все още от стария изпълнителен директор, но според мои източници, сър (някой си), който е съпруг на вашата най-голяма сестра, се разпорежда и харчи печалбите. Тъй като не съм упълномощен не мога да открия нищо повече от това и да разбера дали тези отчети са истински. Някой хора твърдят, че не им плащат, но вие знаете мисис, не може да се вярва на всички слухове. Лично аз бих ви посъветвал да запазите този изпълнителен директор, след като говорите лично с него. Мога да ви уредя такава среща, но що се отнася до вашия зет или за повече информация относно финансовата стабилност на корабостроителницата, нямам права. - Обясни простичко Исаак и погледна красивата дама, очаквайки нареждания от нея.
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 7:41 pm

    Що се отнася до него му нямаше напълно никакво доверие,а що се отнасяше до капризите на сестра и,знаеше че може би са попрехвърлили малко всички граници:
    -Така Вие не разполагате но аз разполагам. Моя съпруг Ви има пълно доверие,така че и аз Ви има пълно доверие,а що се отнася до доверието ми към сестра ми и нейния съпруг,то никога не е съществувало. Познавам сестра си и знам,че е свикнала да живее охолен и скъп живот. Явно за да и угоди са посегнали прекалено на дълбоко.
    Погледна към него:
    -Ще ви дам правомощията да разнищите всичко,което се случва и да решите проблема,ако се открие измама,до да бъде свален и да бъде намерен негов по добър заместник. Страхувам,се че в сегашните ръце няма да стигне до ръцете на синът ми. А баща ми и смейството ми са вложили прекалено много. Надявам се ме разбирате.
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 7:52 pm

    Исаак започна да кима разбиращо глава. Той също не бе чувал много добри неща за съпруга на сестра й, нещо повече, именно Екзейвиър бе изплатил голяма част от дълговете на този господин, иначе най-вероятно щеше да гние в някоя килия. Беше дочул, че губи много пари на покер, но тези неща можеха да се сметнат като клюкарство от госпожата и той си замълча.
    - Добре тогава прекрасна милейди, ще изготвя документите които пожелахте. Пълномощно за мен и може да напишем завещанието ви, когато пожелаете. - Струваше му се малко странно тя да мисли още от сега за тези неща, но човек никога не знаеше. Животът бе непредвидим.
    - Също така нещо много важно. - Подсети се той. - Съпругът ви има значителна сума средства при мен и ако се нуждаете от каквито и да е пари, то само трябва да ме уведомите. - Не искаше да забравя за това, защото сър Тюдор щеше много да се ядоса.
    - За всичко. Съпруга ви спомена, че ако се налага, може да използваме част от средствата ви, за да се спаси корабостроителницата. - В писмото си, той искаше Исаак да направи всичко възможно, за да спаси завета на сър Таргериън, който също така бе и негов клиент приживе.
    Върнете се в началото Go down
    Амерал Венега
    Light creatures
    Light creatures
    Амерал Венега


    Брой мнения : 527
    Reputation : 0
    Join date : 23.02.2012

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 8:01 pm

    Прехапа долната си устна,защото усети отново гадната буца в гърлото и,беше се погрижил за това,да е добре но всъщност не беше добре. Искаше да го попита,как да си купи време със съпруга си,как да откупи сърцето си,което беше на острова,искаше да купи краба и да се върне на острова но кораби за там нямаше да има скоро,а скоро Темза,щеше да замръзне и всеки шанс да го види намаляваше:
    -Благодаря Ви,за всичко,бяхте много мил и любезен,когато изготвите документите,елате и ще ги подпиша.
    Останаха още малко заедно,за да изпият чашата чай,изпрати го и се върна в трапезарията,не се качи веднага при децата имаше нужда от онзи миг,който да обмисли нещата. Отиде до прозореца и се загледа в градината. Градината в която се разхождаха с Екзейвиър. Нещо в гърдите я сви,ужасна болка на разбитото и сърце.
    Върнете се в началото Go down
    Дейвид

    Дейвид


    Брой мнения : 475
    Reputation : 0
    Join date : 09.10.2013

    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitimeПет Ное 29, 2013 8:10 pm

    Малкият Екзейвиър стана ужасно неспокоен, защото беше гладен, но Екатерина до последно се опитваше да го успокои, докато накрая не се реши и не слезе с него. Исаак, щеше да почака малко, но когато слезе, него вече го нямаше, а Денерис се беше загледала през прозореца и сякаш се намираше далеч от тук, защото не чуваше дори плача на клетото дете.
    - Добре ли си миличка? - Попита Екатерина, която постави ръка на рамото й и едва тогава момичето се обърна към нея и видя детето в ръцете й. Веднага го грабна.
    - Извинявай, но мисля, че е гладен... - Екатерина продължаваше да стъпва много внимателно около нея, защото не знаеше какви мисли се въртят в главата на снаха й. Избягваше да я разпитва и заговаря за незначителни неща, държеше се добре, без да се натрапва.
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content





    Резиденция Тюдор - Page 3 Empty
    ПисанеЗаглавие: Re: Резиденция Тюдор   Резиденция Тюдор - Page 3 Icon_minitime

    Върнете се в началото Go down
     
    Резиденция Тюдор
    Върнете се в началото 
    Страница 3 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
     Similar topics
    -
    » Плантация Тюдор

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    Dark Light RPG BG Forum :: Dark Ligth World :: Земята :: Романтизъм-
    Идете на: